Алијанса: Да престане исмејувањето на семејствата за загинатите кај Ласкарци и во автобусот на „Беса Транс“


Со денешното откажување на судското рочиште за автобуската несреќа кај селото Ласкарци уште еднаш настрадаа семејствата на загинатите во трагедијата кај ...
| | веќе видена | слични

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
| | веќе видена | слични

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
| | веќе видена | слични

Скопска апелација ја укина првостепената осумгодишна затворска казна за поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков во ...
| | веќе видена | слични

И битолска Апелација смета дека се доволни година и половина затвор како санкција за возачот што го прегази битолчанецот Оливер Петровски, а кој загина како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Никола Тупанчески се согласува дека судењето за „Трезор“ во кое ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков беше првостепено осуден, па од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на судечкиот совет кој го води предметот со К.бр. 1407/19, поврзан со автобуската несреќа која се случи кај селото Ласкарци и претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Судијата што го води предметот за автобуската несреќа која се случи кај селото Ласкарци му даде рок до 5 декември на Бирото за судски вештачења да го достави ...
| | веќе видена | слични

Колку и на јавноста да и изгледа чудно, укинувањето на пресудата во случајот „Трезор“ е добра вест за правната држава! Имено, колку и да „се знае“ кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
сите 276 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги ИЗбираше своите раководни тела Младен Чадиковски повторно е избран за претседател на Здружението на новинарите ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса: Да престане исмејувањето на семејствата за загинатите кај Ласкарци и во автобусот на „Беса Транс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: