Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
| | веќе видена | слични

Охридскиот бизнисмен и советник од редовите на ДУИ Нефи Усеини доби ослободителна пресуда за тоа што го натепа поранешниот советник Џемаил Мена.За делото за ...
| | веќе видена | слични

За делото за кое се гони е предвидена казна од три месеци до три години, а судот во Охрид на Усеини му изрекол парична казна. Охридскиот бизнисмен, советник и ...
| | веќе видена | слични

Контроверзниот охридски бизнисмен, општински советник и претседател на огранокот на ДУИ во градот, Нефи Усеини , е прогласен за виновен за претепувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нефи Усеини, бизнисмен, охридски советник и претседател на огранокот на ДУИ во Охрид, доби осудителна пресуда за претепувањето на екссоветникот Џемал Мена за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 172 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Семејството на прегазениот битолчанец: „Правораздавачите“ се имуни на лелеците од родителите, неколкуте проценти доверба кои ги имаат им се многу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: