Роднините на загинатите огорчени, вештачењето уште трае, а „Дурмо турс“ си вози

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд Скопје ги чува со месеци и со години предметите за висока корупција кои одвај завршија во Основниот Кривичен суд Скопје, зашто судењата беа со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Бирото за судски вештачења го информирал Основниот кривичен суд Скопје дека вештите лица досега ги спровеле сите неопходни увиди и анализи за сообраќајната ...
| | веќе видена | слични

Вештите лица ги спровеле сите неопходни увиди и анализи за автобуската несреќа кај Ласкарци Александра Спасеска 06.12.2022 / 13:46 Македонија Скопје, 6 ...
| | веќе видена | слични

Не е готово супервештачењето за автобуската несреќа кај Ласкарци до рокот, а тоа е вчера (понеделник 5 декември) кој му го даде Основниот Кривичен суд Скопје ...
| | веќе видена | слични

Тодор ПЕТРОВ Светскиот Македонски Конгрес (СМК) со индигнација го отфрла Решението на Уставниот суд од седницата одржана на 30 ноември 2022 година, за отфрлање ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите на осудените за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, кои се во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатите на осудените за упадот во Собранието на 27 април 2017 година поднеле барање до Врховниот суд за вонредно преиспитување на правосилната пресуда. ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роднините на загинатите огорчени, вештачењето уште трае, а „Дурмо турс“ си вози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: