Поевтинува дизелот, цената на бензините останува иста

2 копии

Од понеделник почнува откупот на тутунот од реколтата 2022 година. Според податоците од Државниот инспекторат за земјоделство, годинешниот откуп стартува со ...
| | веќе видена | слични

Последните 5 години имаме историски највисоки откупни цени на тутунот, вели премиерот Димитар Ковачевски и додава дека е горд на успехот. - ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ, а притоа Дизелот ќе се намали за два денари и ќе чини 88 денари за литар. Ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во интервју во емисијата 360 Степени на ТВ Алсат М за скандалот со издавање на државјанство на украинскиот ...
сите 347 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ води политика која што ја чувствуваме како вибрација од народот за одбрана на националните интереси на македонскиот народ кој во сите релевантни ...
сите 262 | | | веќе видена

Владите на Северна Македонија и Бугарија го осудија нападот врз бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, трет за месец и поливина по неговото отворање. ...
сите 206 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 69 | | | веќе видена

Владата им го одзема на нашите студенти и така сиромашниот оброк, кој видовме дека е сочинет од јајце и зденка, додека младите врсници од Берлин, Лондон, Париз ...
сите 178 | | | веќе видена

БУГАРСКИ ПРАТЕНИК СО ПРОВОКАЦИЈА ВО СКОПЈЕ Македонија е втора бугарска држава, вели бугарскиот пратеник Костадин Костадинов на отворањето на ...
сите 72 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поевтинува дизелот, цената на бензините останува иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: