КОНЕЧНО ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА СТАНОВИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Анализите ги откриваат главните причини

Минатата година, најголемата компанија за недвижнини во Окленд не можеше да продава имот доволно брзо за да ја задоволи побарувачката во најголемиот град во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Бритиш Петрол сака да добива „крвни пари“ преку своите инвестиции во Русија, предупреди водечкиот советник на претседателот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новата италијанска Влада, предводена од премиерката Џорџа Мелони, вчера ја стави рафинеријата на рускиот нафтен гигант Лукоил во Приоло, Сицилија, под ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Глобалните плати паднаа во 2022 година за прв пат по глобалната финансиска криза поради зголемените животни трошоци, заканувајќи се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германската енергетска компанија „Унипер“соопшти дека го тужи „Газпром“ за отштета затоа што не ги испорачале договорени количини природен гас од јуни, кога ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Унипер“ покрена арбитражна постапка против руски „Газпром“, тврдејќи дека натрупала милијарди евра трошоци поради непочитување на ...
| | веќе видена | слични

Германски „Унипер“ покрена арбитражна постапка против руски „Газпром“. Тие тврдат дека поради непочитување на договорните обврски за испорака на гас, руската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Планот на претседателот Владимир Путин да ја направи Турција центар за руски гас во теорија може да ѝ овозможи на Москва да го ...
| | веќе видена | слични

Во првите десет месеци од оваа година од Русија се испорачани рекордни 17,8 милијарди кубни метри течен гас до Европа. Како што јавуваат светските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 751 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНЕЧНО ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА СТАНОВИТЕ НИЗ СВЕТОТ: Анализите ги откриваат главните причини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: