ОН ПРЕДУПРЕДУВА: Ќе има социјални немири во светот бидејќи се намали вредноста на платите

Време зa читање: 4 минути Глобалните плати паднаа во 2022 година за прв пат по глобалната финансиска криза поради зголемените животни трошоци, заканувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија нема да им продава нафта на земјите кои ја ограничуваат цената. „Русија нема да продава нафта на ...
| | веќе видена | слични

Унгарската влада ја зголеми даночната стапка на дополнителната добивка на домашната компанија за гас и нафта МОЛ од 40 на 95 отсто и планира приходите да ги ...
| | веќе видена | слични

Долгопланираното европското ембарго за Русија во кое нафтата нема да смее да се продава за повеќе од 60 долари по барел тешко дека ќе ја „изгладни“ Москва, ...
| | веќе видена | слични

Доларот паѓа Александра Спасеска 09.12.2022 / 09:20 Бизнис Вредноста на доларот во однос на кошничката валути на девизните пазари падна втор ден по ред. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Рускиот Лукоил и американската компанија за приватен капитал Кросбриџ се блиску до договор за продажба на рафинеријата на руската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 480 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 761 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН ПРЕДУПРЕДУВА: Ќе има социјални немири во светот бидејќи се намали вредноста на платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: