Германска компанија покрена арбитражна постапка против „Газпром“

Германски „Унипер“ покрена арбитражна постапка против руски „Газпром“. Тие тврдат дека поради непочитување на договорните обврски за испорака на гас, руската ...
| | веќе видена | слични

Германската енергетска компанија RVE иницираше арбитражна постапка против руски Газпром поради неизвршената испорака на гас, изјави портпаролот на RVE. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Испораките на гас од Германија за Полска преку гасоводот „Јамал-Европа“ од изутринава се во прекин, додека руските испораки преку Украина до Европа се ...
| | веќе видена | слични

Германската енергетска компанија „Унипер“соопшти дека го тужи „Газпром“ за отштета затоа што не ги испорачале договорени количини природен гас од јуни, кога ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Унипер“ покрена арбитражна постапка против руски „Газпром“, тврдејќи дека натрупала милијарди евра трошоци поради непочитување на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германска компанија покрена арбитражна постапка против „Газпром“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: