ЕВРОПА ЗАГРИЖЕНА: Се обидува ли Русија да го протурка својот гас замаскиран преку Турција?

Време зa читање: 5 минути Планот на претседателот Владимир Путин да ја направи Турција центар за руски гас во теорија може да ѝ овозможи на Москва да го ...
| | веќе видена | слични

Европа се обидува да го замени рускиот гас со течен гас. Во нови терминали за течен гас се инвестираат милијарди евра, а за да се донесе до Европа и да се ...
| | веќе видена | слични

Германската енергетска компанија RVE иницираше арбитражна постапка против руски Газпром поради неизвршената испорака на гас, изјави портпаролот на RVE. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Испораките на гас од Германија за Полска преку гасоводот „Јамал-Европа“ од изутринава се во прекин, додека руските испораки преку Украина до Европа се ...
| | веќе видена | слични

Турција се подготвува за создавање гасен центар преку кој ќе се доставува гориво во Европа, изјави турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган.Неговиот говор денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како што знаете, Путин предложи да изградиме гасен центар во Турција за дистрибуција на гас во Европа и подготвителните работи се во тек“, рече Ердоган на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека земјата спроведува подготвителни работи за создавање руско-турски гасен центар за снабдување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕВРОПА ЗАГРИЖЕНА: Се обидува ли Русија да го протурка својот гас замаскиран преку Турција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: