Промоција на „Денот кога го изедовме бога“ од Гордана Јовиќ – Стојковска

Книгата „Денот кога го изедовме бога“ од Гордана Јовиќ – Стојковска ќе биде промовирана вечерва во „Салон Империјал 2“ на Културно-информативниот Центар – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Книгоиздателството „Ми-Ан“ вечерва во Културно-информативниот центар во Скопје ја промовираше книгата „Сок од простата: јубилејно издание“ од Јован Павловски. ...
| | веќе видена | слични

Во „Салон 19:19“ утре ќе се промовира јубилејно издание на “Сок од простата” од Јован Павловски. За познатиот проф. д-р Гоце Смилевски објавувањето на романот ...
| | веќе видена | слични

В среда, 30 ноември, во Културно информативниот центар – Скопје ќе биде промовирана книгата „Деконструкција на празнината“ од Даниела Андоновска-Трајковска, во ...
| | веќе видена | слични

На 30 ноември од 20 часот во Салон Империјал 2 на Културно информативниот центар ќе биде промовирана книгата „Сок од простата: јубилејно издание“ од Јован ...
| | веќе видена | слични

Еден од најзначајните современи светски поети Ханс Магнус Енцесбергер почина на 93 години во Минхен. Тој беше лауреат на Струшките вечери на поезијата во 1980, ...
| | веќе видена | слични

На 30 ноември од 12 часот во Салон Империјал 2 на Културно информативниот центар ќе биде промовирана збирката раскази „Деконструкција на празнината“ на ...
| | веќе видена | слични

Во галеријата на Младинскиот културен центар во Скопје вчера беше промовирано последното дело на македонскиот писател Петре Бакевски – „Нова Атлантида“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во присуство на членовите на семејството, многубројни познати писатели и новинари, пријатели, соработници и почитувачи на творештвото на истакнатиот македонски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зад хаосот во Скопје, долговите и девастирањето на градските претпријатија стојат провизии од мрсни, богати тендери и договори, истакна на денешната ...
сите 335 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Ристо Пенов, министер за локална самоуправа, одби да каже кои се мерките кои државата ќе ги преземе за да ги тргне блокадите од скопските улици. Тој посочува ...
сите 104 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена

– АД ЕСМ на 5 декември произведе 12.379 мегават часови (MWh) електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи, ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на „Денот кога го изедовме бога“ од Гордана Јовиќ – Стојковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: