Промовирано последното дело на Петре Бакевски – „Нова Атлантида“

Во галеријата на Младинскиот културен центар во Скопје вчера беше промовирано последното дело на македонскиот писател Петре Бакевски – „Нова Атлантида“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Книгоиздателството „Ми-Ан“ вечерва во Културно-информативниот центар во Скопје ја промовираше книгата „Сок од простата: јубилејно издание“ од Јован Павловски. ...
| | веќе видена | слични

Во „Салон 19:19“ утре ќе се промовира јубилејно издание на “Сок од простата” од Јован Павловски. За познатиот проф. д-р Гоце Смилевски објавувањето на романот ...
| | веќе видена | слични

На 30 ноември од 20 часот во Салон Империјал 2 на Културно информативниот центар ќе биде промовирана книгата „Сок од простата: јубилејно издание“ од Јован ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во присуство на членовите на семејството, многубројни познати писатели и новинари, пријатели, соработници и почитувачи на творештвото на истакнатиот македонски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 444 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 180 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 249 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирано последното дело на Петре Бакевски – „Нова Атлантида“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: