Ако власта знаеше како, немаше да имаме потреба од увоз, сами ќе произведувавме доволно количество на струја, вели Николоски

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата „Трилинг“ зборуваше за енергетската криза во државата и потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ХЕЦ Тиквеш мора да остане сопственост на државата, власта да се вразуми и да не ја дава гратис на инвеститорот во ХЕЦ Чебрен, бара ВМРО-ДПМНЕ преку денешното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата е во општа паника заради немањето на пари и затоа што не знаат да водат економија и лошо ја менаџираат кризата. Точно е дека кризата е Европска, но има ...
| | веќе видена | слични

ХЕЦ Тиквеш е хидроцентрала која е градена со народни пари, таа е исплатена и сега произведува струја за народот преку ЕЛЕМ која се движи од 7 до 12 евра за ...
| | веќе видена | слични

„За кредит од 100 милиони евра, Владата ги турка кон бездна двата стожери на македонската енергетска сувереност, РЕК Битола и РЕК Осломеј, со што илјадници ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Кочани, одговарајќи на новинарско прашање се осврна на тоа како Владата, за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ при денешната негова посета во Кочани го прокоментира проектот Чебрен. Според него тоа е новиот бонбона бизнис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска обвини дека Владата сака да ги затвори РЕК Битола и Осломеј земајќи кредит од 100 милиони евра. – Потпишувајќи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако власта знаеше како, немаше да имаме потреба од увоз, сами ќе произведувавме доволно количество на струја, вели Николоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: