Скопјани бараат совет како да штедат, плаќаат парно, но се грејат на струја


Радијатори наутро и навечер бараат граѓаните на Скопје. Сметаат дека температурите во тие периоди од денот се ниски и неопходно е новоформираната државна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

АД ЕСМ денеска испрати допис до „Макпетрол“, и до уште две други фирми кои покажаа интерес да обезбедат гас за неговите потреби, во кој побара до четврток ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Макпетрол АД во ноември нема да доставува природен гас за потребите на топланите Исток и Запад во Скопје со кои стопанисува АД ЕСМ.Како што информираа денеска ...
| | веќе видена | слични

Откако АД Макпетрол денеска соопшти дека АД ЕСМ не му доставил понуда за набавка на гас за скопските топланите, а рокот бил до 17 октомври, од АД ЕСМ се јавија ...
| | веќе видена | слични

Во врска со набавката на гас за парно се огласи и државната ЕСМ. Велат дека понудите ги очекуваат од вкупнио три компании, од кои едната е „Макпетрол“. „АД ЕСМ ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Макпетрол информира дека државната ЕСМ, која сега е одговорна за обезбедување на парно греење за скопјани, не ја прифатила, односно бне ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од причина што грејната сезона започна на 15-ти октомври, сè поизвесно е прашањето за производство на топлинска енергија и загревање на објектите во градот ...
| | веќе видена | слични

„Макпетрол“ преку писмено соопштение извести дека не направиле нарачка за гас за топланите Исток и Запад за ноември затоа што не добиле потврда за количините ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Украина оваа недела доби голем поттик откако западните сојузници се согласија да ѝ испратат модерни борбени тенкови. Така, од Германија и други земји ќе добие ...
сите 335 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев" на денешната трибина во Штип насловена „Гоце е Македонија" изјави дека на 4 ...
сите 162 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјани бараат совет како да штедат, плаќаат парно, но се грејат на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: