Во „бмв“ со бугарски таблици фатени 4 мигранти од Сирија

3 копии
2 копии
3 копии

Полицијата вчера околу 14:50 часот во гостиварски Добридол го лишила од слобода 21-годишниот Е.Ф. од ова село, поради сомнение дека деновиве извршил три тешки ...
| | веќе видена | слични
5 копии
18 копии

Денеска во 02:15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А. Ј. (25) од Куманово затоа што физички ги нападнал неговата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонски државјанин е уапсен денеска во албанскиот пристанишен град Драч при обид на албанска државјанка да и „помогне” илегално да замине за Италија. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи од СДСМ Никола Димитров, во вечерашното гостување во Тема на денот на ТВ Сител говорејќи за македонско бугарските ...
сите 902 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 414 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 409 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, придружуван од сопартијци, вечерва ги продолжи средбите со граѓаните на општина Врапчиште. Пред присутните, покрај Ахмети, се ...
сите 191 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 273 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски да не кријат кои странски агентури стојат зад тензиите со Бугарија и антимакедонската пропаганда, ако не ги обелоденат, значи дека ги ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во „бмв“ со бугарски таблици фатени 4 мигранти од Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: