Млекарите кои го предадоа млекото во јуни и јули 2021 година конечно ги добија парите


Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува млекопроизводителите дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Гоце Георгиевски, од Комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство на СДСМ, Владата навремено и пред почетокот на негативните последици од ...
| | веќе видена | слични

Веќе нема да важи стариот систем на субвенционирање каде што земјоделците довиваа субвенции без обврска да прикажат доказ дека оствариле производство. Новиот ...
| | веќе видена | слични

Во мометнов не се обработуваат 85 илајди хектари државно земјиште и уште 90 илади хектари приватно земјиште. Токму затоа ги подготвивме измените на Законот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во државата имаме 540 илади хектари земјоделско земјиште од кои моментално не се обработуваат 85 илајди хектари државно земјиште и дополнителни 90 илади ...
| | веќе видена | слични

Подготвивме измените на Законот за земјоделско земјиште според кои приватното необработено, или напуштено земјиште, државата во ваква криза ќе може да го дава ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Млекарите кои го предадоа млекото во јуни и јули 2021 година конечно ги добија парите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: