Бошков: Владата нема да си дозволи отпуштање на 350.000 работници


Доколку нема помош од државата поголемиот број хотели, кои се на слободниот пазар на електрична енергија ќе бидат принудени да стават клуч на врата. Големите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Централата ТЕ-ТО е еден од клучните капацитети во решавањето на енергетската криза. Денеска имавме разговори со менаџментот за да се договориме како заеднички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути На работните средби со претседателот на Комората Бранко Азески, менаџментот на компаниите „Кожувчанка“ ДОО Кавадарци и Металопромет – ...
| | веќе видена | слични

 Ваква порака добил претседателот на Стопанската комора на Македонија при посетата на компаниите „Кожувчанка“ и „Металопромет“. Од „Кожувчанка“ посочиле дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Без поддршка од државата, прашање на време е кога ќе затворат компаниите кои се соочуваат со неколкукратно повисоки трошоци за електрична енергија. Ваква ...
| | веќе видена | слични

Ако централата ТЕ-ТО работи со полн капацитет, компаниите ќе немаат проблем со набавка на струјa, но за тоа е потребно државата барем делумно да ја компензира ...
| | веќе видена | слични

Доколку сега ја добиеме потребната поддршка, по стабилизирање на состојбата тоа многукратно ќе се врати преку полнење на државниот буџет, вели потпретседателот ...
| | веќе видена | слични

Дали некој во ЕВН ги манипулира граѓаните кои сакаат да постават фотоволтаици на своите домови? Граѓани тврдат дека побарале само понуда за поставување ...
| | веќе видена | слични

На работните средби со претседателот на Комората Бранко Азески, менаџментот на компаниите „Кожувчанка” – Кавадарци и „Металопромет“ – Струмица ја споделија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 290 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошков: Владата нема да си дозволи отпуштање на 350.000 работници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: