Новиот заменик-градоначалник на Скопје за „Локално“: Деструктивното дејствување на советниците на ВМРО-ДПМНЕ не им носи политички поени


Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска минатата недела назначи нов заменик градоначалник откако Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Речиси еден милион денари ќе потроши градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска за спроведување анкета на јавното мислење, забележа „24 инфо“. Според ...
| | веќе видена | слични

Речиси еден милион денари ќе потроши градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, за спроведување анкета на јавното мислење, пренесува порталот „24инфо“. ...
| | веќе видена | слични

Како се трошат народните пари е катадневната тема на поличките опоненти со кои се бомбардираат македонските граѓани. Kадрите на ВМРО ДПМНЕ кои ја имаат под ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска ќе потроши речиси милион денари (16.000 евра) за спроведување анкети на јавното мислење, објави порталот 24инфо, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска на својата официјална Фејсбук страница направи катастрофална грешка во обид да го честита денешниот празник 11 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За првпат во средното економско училиште ‘Арсениј Јовков’ во Скопје за директор ќе биде именуван Албанец. Именувањето на Назми Рамани за директор на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, присуствува на конференција за иновации на градоначалници каде што остварува и средби со градоначалниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 658 | | | веќе видена

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 412 | | | веќе видена

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 348 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот заменик-градоначалник на Скопје за „Локално“: Деструктивното дејствување на советниците на ВМРО-ДПМНЕ не им носи политички поени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: