Тренчевска: Граѓаните да бидат спокојни пари ќе има и за исплата на пензии и за плати


Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска гостуваше во Телевизија 24, каде зборуваше на неколку теми кои се во надлежност на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и директорот на Агенцијата за вработување, Беким Мурати, денеска во Кичево ќе доделуваат договори ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Унапредување на воспитно-образовниот процес и создавање услови за квалитетен ран детски развој во градинките е една од целите на социјалната реформа што ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска заедно со директорот на Агенцијата за вработување на Република Македонија, Беким Мурати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денеска беше дел од панел дискусијата на 6та по ред Текстилијада со наслов „Плата за живот – СЕГА ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време е да се разговара за утврдување минимална пензија на ист начин како што имаме утврдена минимална плата, смета министерката за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска го посети девниот Центар за аутизам во Штип и малиот групен дом. Посетата е по повод Светската ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Граѓаните да бидат спокојни пари ќе има и за исплата на пензии и за плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: