Муса Џафери: Или оставка на Груби или војната во ДУИ ќе ескалира

3 копии

Maкедонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи не се чувствува загрозен доколку по седницата на Генералниот совет на ДУИ не продолжува да ја извршува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, кој е и портпарол на ДУИ, Бујар Османи не се чувствува загрозен доколку по седницата на Генералниот совет на ДУИ не ја ...
| | веќе видена | слични

Цитирајќи го партискиот лидер Али Ахмети, министерот Бујар Османи одговори на прашањето дали му е загрозена функцијата во извршната власт, по најновите ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Тоа што се одлучи е дебатата од јавност да се префрли во партиските тела, и тоа ќе се случи на 15 октомври. Ќе се формираат партиските тела во коишто ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска рече дека во моментов нема никаква најава за какви било промени во владиниот состав. Според него, ДУИ за 15 октомври ...
| | веќе видена | слични

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господинот Васко Кичевски денес требаше да има прес конференција и да одговори за бизнис интересите на коалицијата Тачела – Ковачевски – Данела Арсовска, велат ...
сите 804 | | | веќе видена

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
сите 238 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска ја одржа 11 седница на која дискутираше за предизвиците од енергетската криза, каде посебно внимание беше посветено на дописот ...
сите 234 | | | веќе видена

Проблемот е МВР, денес да имаше грам морал по поразот странски извршители да гонат криминал, а не домашни, министерот за МВР ќе си дадеше оставка. Тоа е јавен ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муса Џафери: Или оставка на Груби или војната во ДУИ ќе ескалира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: