Рама ги чека Русите што бегаат од војната - биле добредојдени во Албанија

4 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама кажа дека руските граѓани кои бегаат од мобилизација се добредојдени во Албанија. „Русите кои ја напуштаат земјата затоа што не ...
| | веќе видена | слични

Според највисоки албански државни функционери, Косово доби излез на море Обединети, а не разделени. Албанија нашата иднина. Нема време за одмор, напиша во ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама потврди дека наскоро ќе бидат ставени во употреба беспилотните летала „Бајрактар“ од турско производство, кои ги купила неговата ...
| | веќе видена | слични

Во најголемото албанско пристаниште Драч започна царинењето на стоката наменета за Косово. Во објава на Фејсбук премиерот Еди Рама напиша дека од “денеска ...
| | веќе видена | слични

Албанската влада потпиша договор од 6,2 милиони евра со компанијата Сателоџик САД од американската сојузна држава Северна Каролина, се вели во соопштението од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската национална агенција за цивилна заштита и операторот „Satellogic USA Inc“, во владата во Тирана, денеска потпишаа договор за сателитска услуга, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Приватните автобуски превозници денеска од шест часот наутро повторно поставија блокади на неколку главни точки во главниот град, односно крстосниците пред ТЦ ...
сите 458 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама ги чека Русите што бегаат од војната - биле добредојдени во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: