Албанија потпиша тригодишен договор за сателитска услуга вреден шест милиони евра

Албанската национална агенција за цивилна заштита и операторот „Satellogic USA Inc“, во владата во Тирана, денеска потпишаа договор за сателитска услуга, во ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама потврди дека наскоро ќе бидат ставени во употреба беспилотните летала „Бајрактар“ од турско производство, кои ги купила неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Еди Рама изјави дека „заедницата на Иранци во животна опасност“ е засолнета во Албанија и тие се тука од хуманитарни а не од политички причини. Рама ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако хакерите почнаа да објавуваат полициски тајни, албанското обвинителство испратило барање до руските власти за затворање на каналот на групата „Татковина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По двата кибер-напади од Иран, албанскиот премиер Еди Рама и понатаму категоричен дека хакерите не ја постигнале целта и не дошле до важни податоци, јави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Групата хакери финансирана од Иран за кибер-напади врз Албанија, продолжува да објавува чувствителни податоци добиени од погодените системи. Групата ...
| | веќе видена | слични

По двата хакерски напади за кои Албанија го обвини Иран, премиерот Еди Рама и понатаму е категоричен дека хакерите не ја постигнале целта и не дошле до важни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Заканувачката реторика на Иран кон Албанија, прогласена за непријателска земја поради режимот во Техеран, не престанува, јави Топ чанел. „Иранските железни ...
| | веќе видена | слични

Албанската влада потпиша договор од 6,2 милиони евра со компанијата Сателоџик САД од американската сојузна држава Северна Каролина, се вели во соопштението од ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија потпиша тригодишен договор за сателитска услуга вреден шест милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: