Продолжува расправата во собраниската Комисија за продолжување на кризна состојба во енергетика

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност и денеска шести ден расправаат за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата ...
| | веќе видена | слични
30 копии

По дадената пауза, попладнево продолжи седницата на Комисијата за прашања на изборите и именувањата, на која членовите дискутираат за кандидатурата за уставен ...
| | веќе видена | слични

Во текот на расправата пратениците на ВМРО-ДПМНЕ истакнаа дека лица како Татјана Бозаџиева и Љубомир Јовески, „не заслужуваат да бидат избрани за уставни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборот на уставните судии во Собранието се уште е заглавен во Собранието откако денеска продолжија блокадите од страна на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Членовите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија, Крешник Бектеши ѝ предложи на ВМРО-ДПМНЕ да достави амандман со кој би се оданочувале приватните хидроцентрали и соларните капацитети ...
| | веќе видена | слични

Околу половина час траеше денешното продолжение на седницата на Комисија за прашања на изборите и именувањата на кое требаше да се дебатира за предлогот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на собраниската Комисија за избори и именувања од ВМРО-ДПМНЕ денеска викаа на цел глас зошто ѝ е ускратена можноста на нивната колешка пратеничка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 751 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува расправата во собраниската Комисија за продолжување на кризна состојба во енергетика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: