Исвиркувањето на химната дополнително ги мотивирало Бугарите


Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за човекови права го осудува говорот на омраза искажан на фудбалскиот натпревар помеѓу репрезентациите на Северна Македонија и Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

„Зарем не мислите дека европските амбасадори во Скопје пред неколку дена не видоа како на трибините на нивниот стадион публиката ја исвиркува нашата химна и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичарите во Скопје наместо да одат по патот на добрососедството, сè уште се жртви на комунистичката југословенска пропаганда на омраза кон Бугарија, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, денеска во интервју за БГНЕС порача дека странските амбасадори виделе и слушнале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антибугарскиот бран во Македонија одамна се претвори во антиевропски. Граѓаните на Северна Македонија до ден денес се жртви на комунистичката југословенска ...
| | веќе видена | слични

Антибугарскиот бран во Македонија одамна се претвори во антиевропски, изјави Екатерина Захариева, поранешната буграрска вицепремиерка и министерка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно мора да им биде јасно на политичарите во Скопје, Европската унија гарантира подобар живот за нивните граѓани и тие го сакаат токму тоа, но наместо да одат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исвиркувањето на химната дополнително ги мотивирало Бугарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: