Захариева пак го пласира „антибугарскиот бран во Македонија“ пред изборите

Антибугарскиот бран во Македонија одамна се претвори во антиевропски, изјави Екатерина Захариева, поранешната буграрска вицепремиерка и министерка за ...
| | веќе видена | слични

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
| | веќе видена | слични

„Зарем не мислите дека европските амбасадори во Скопје пред неколку дена не видоа како на трибините на нивниот стадион публиката ја исвиркува нашата химна и ги ...
| | веќе видена | слични

Политичарите во Скопје наместо да одат по патот на добрососедството, сè уште се жртви на комунистичката југословенска пропаганда на омраза кон Бугарија, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева, денеска во интервју за БГНЕС порача дека странските амбасадори виделе и слушнале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антибугарскиот бран во Македонија одамна се претвори во антиевропски. Граѓаните на Северна Македонија до ден денес се жртви на комунистичката југословенска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија може дома да прави што сака, а битката треба да ја бие пред ЕУ. Не е првпат Бугарија да донесе декларација со осуда за Македонија, вели во интервју ...
сите 655 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 440 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 273 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 272 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захариева пак го пласира „антибугарскиот бран во Македонија“ пред изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: