Кремљ призна грешки при мобилизацијата, засега нема план за затворање на границите


Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
| | веќе видена | слични

Поплавени со панични барања за помош за да се избегне мобилизација, руските адвокати велат дека неуморно работат на советување на оние кои се изложени на ризик ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во областа Сахалин на далечниот исток на Русија ќе им бидат поделени пет килограми риба на роднините на мобилизираните. Ова го изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Во Русија е спроведено истражување за одлуките на претседателот Владимир Путин од 29 септември до 1 октомври и во неа учествувале 1.610 испитаници, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот авиобилети во еден правец продадени во Русија се зголемил за 27 насто откако рускиот претседател Владимир Путин ја најави делумната мобилизација, според ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник на Владимир Путин за политика, Андреј Иларионов, во разговор за Дојче Веле , вели оти рускиот претседател ја објавил брзата мобилизација, ...
| | веќе видена | слични

Воениот комесар на областа Хабаровск во Русија е сменет од функцијата, откако половина од новомобилизираните биле испратени дома, бидејќи не ги исполнувале ...
| | веќе видена | слични

Воениот комесар на руската област Хабаровск, Јуриј Лаикo е сменет од функцијата откако половина од ново мобилизираните мажи биле испратени дома бидејќи не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ призна грешки при мобилизацијата, засега нема план за затворање на границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: