ПУТИН БРЗА ЗАТОА ШТО НА КИНЕСКИОТ ГАЗДА МУ СЕ БРЗА Што му рекол Си Џинпинг на својот колега?


Поранешниот советник на Владимир Путин за политика, Андреј Иларионов, во разговор за Дојче Веле , вели оти рускиот претседател ја објавил брзата мобилизација, ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател денеска треба да дувне 70 свеќички на својата торта, но се соочува со тешки проблеми. Неговото кревко здравје и фактот што бил 35 пати ...
| | веќе видена | слични

Видеo од наводна колона камиони и возила која низ Москва разнесува нуклеарни боеви глави го потресе интернетот. Многу медиуми ја отфрлија како шпекулација, ...
| | веќе видена | слични

„Многу поголем руски колапс ќе се случи во следните денови“. Вака во понеделникот на Твитер напиша познатиот американски политиколог Френсис Фукујама, ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот за безбедност и одбрана, професор Мајкл Кларк, ја коментираше војната во Украина за британската телевизија Скај Њуз . Осврнувајќи се на нападот на ...
| | веќе видена | слични

Хајн Геманс, професор по политички науки на Универзитетот во Рочестер и експерт за меѓународни конфликти, вели дека рускиот претседател е заглавен во ...
| | веќе видена | слични

Напори за деескалација на состојбата и барање за мирно решение Кинеските аналитичари велат дека сегашната состојба се влошува и дека конфликтот дефинитивно ќе ...
| | веќе видена | слични

Нов рецепт за просперитет, стабилност и можности Високофункционалниот среден коридор ќе ѝ овозможи на Европа да добие пристап до потпорни и разновидни синџири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПУТИН БРЗА ЗАТОА ШТО НА КИНЕСКИОТ ГАЗДА МУ СЕ БРЗА Што му рекол Си Џинпинг на својот колега?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: