Утврдена е производната цена за килограм арпа - 27 денари, оризопроизводителите бараат 40 денари откупна цена


Институтот за ориз од Кочани при Земјоделскиот факултет во Скопје утврдил дека реалните трошоци за производство на килограм арпа изнесуваат 27 денари. Во оваа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Безуспешни се обидите на Трајан Димковски и СДС да го одвлечат вниманието од реалните проблеми со кои се соочуваат земјоделците откако СДС е на власт. Имено, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во време на најголема светска економска и енергетска криза, Владата и институции предводени од СДСМ продолжуваат со конкретна грижа за сите граѓани. Посветени ...
| | веќе видена | слични

Цветан Трипуновски, претседател на комисијата за земјоделство, шумарство и водостопанство при ВМРО-ДПМНЕ кажа дека се безуспешни обидите на Трајан Димковски и ...
| | веќе видена | слични

Посветени сме на инвестиции во земјоделството со цел зголемување и поголема конкурентност на домашното земјоделско производство.  Започна распределбата на ...
| | веќе видена | слични

Денеска од Прилеп започна распределбата на картичките за зелена нафта за земјоделците. На ниво на држава ќе бидат распределени околу 50.000 вакви картички, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со симболично доделување на картичките за „зелена нафта” на земјоделци во прилепските села Мало Коњари и Кадино Село, официјално започна исплатата на ...
| | веќе видена | слични

Oпозицијата со предлог за 300 милиони евра заштеда при снабдување со енергенти По објавата на премиерот Димитар Ковачевски за плановите на Владата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 52 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 198 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утврдена е производната цена за килограм арпа - 27 денари, оризопроизводителите бараат 40 денари откупна цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: