Кадиров ја одби мобилизацијата во Чеченија: Веќе дадовме доволно војници


Како што рече тој во гостувањето во телевизиско шоу, Чеченија „го надмина планот за 254 проценти“.„Тој план во Чеченската Република беше надминат за 254 отсто. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Руската Република Дагестан, судејќи по вчера објавената видеоснимка, бил бесен на руските офицери задолжени за мобилизација кои се возеле низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само што поминал шест дена на пат, од кои повеќето чекал во ред за да ја помине границата. Тој е еден од стотиците илјади Руси кои го прават напорниот пат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин падна за пет процентни поени во споредба со последното објавено истражување, што е втор најголем пад на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 753 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 173 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кадиров ја одби мобилизацијата во Чеченија: Веќе дадовме доволно војници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: