Паѓа рејтингот на Путин, најголем пад за 20 години владеење: Русите губат доверба, делумната мобилизација ќе им се удри од глава?

Рејтингот на рускиот претседател Владимир Путин падна за пет процентни поени во споредба со последното објавено истражување, што е втор најголем пад на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните од општините очекуваат транспарентност, отчетност и одговорно владеење, сигурност во давањето на услугите, континуитет и квалитет на услугата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот завод за ревизија и Фондацијата за демократија на Вестминстер денеска организираат тркалезна маса на тема „Сопствените приходи на општините за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Значително мнозинство европските граѓани го поддржуваат пристапувањето на Украина во Европска Унија, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мислење ...
| | веќе видена | слични

Значително мнозинство европски граѓани го поддржуваат пристапувањето на Украина во ЕУ, покажа истражувањето на јавното мислење на фондацијата „Бертелсман“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Русија беше спроведено истражување за одлуките на претседателот Владимир Путин. Спроведена е од 29 септември до 1 октомври, во неа учествувале 1.610 ...
| | веќе видена | слични

Професорот Александар Спасеновски, кој е автор на истражување на јавното мислење- 30 години надворешна политика и одбрана на Конрад Аденауер во разговор за РСЕ ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Глобалното истражување на Касперски во 1.307 компании во 13 земји, со меѓу еден и 999 вработени, покажува дека кибер инцидентите имаат речиси ист ефект како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 423 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паѓа рејтингот на Путин, најголем пад за 20 години владеење: Русите губат доверба, делумната мобилизација ќе им се удри од глава?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: