Финска го ограничува влезот на Русите кои бегаат од мобилизација - ЕВЕ КОЈ СЕПАК ЌЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО ЗЕМЈАТА


Финска има намера значително да го ограничи влезот на Русите и издавањето визи, јавува финската јавна телевизија. Претходно, Финците објавија дека сообраќајот ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Финска од петок ја затвора својата граница за руските туристи - последниот од соседите на Москва во ЕУ што го стори тоа. Полска, Естонија, Летонија и Литванија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Финска ќе ја затвори својата граница за руските туристи вечерва на полноќ, објави владата, надевајќи се дека на овој начин ќе се растоварат граничните премини. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Грузија, во близина на граничниот премин со Русија, денеска се одржа протест против пристигнувањето на голем број Руси кои бегаат во кавкаската земја за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дечко на возраст од 23 години од скопско Арачиново е уапсен за продаваање на дрога, и изречена му е мерка притвор со цел да се спречи да избега, со оглед дека ...
сите 575 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 188 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, преку фејсбук се огласи за околу отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во ...
сите 107 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Русија инсистира на тајно наместо јавно гласање во Генералното собрание на ОН, каде следната недела ќе се разгледува нацрт-резолуцијата против руската анексија ...
сите 323 | | | веќе видена

Околу 600.000 евра за два и пол месеци должи Јавното сообраќајно претпријатие Скопје кон приватните автобуски превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“, што ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска го ограничува влезот на Русите кои бегаат од мобилизација - ЕВЕ КОЈ СЕПАК ЌЕ МОЖЕ ДА ВЛЕЗЕ ВО ЗЕМЈАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: