И ПОСЛЕДНАТА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА ЈА КРЕВА РАМПАТА - Финска ја затвора границата за Русите

Финска од петок ја затвора својата граница за руските туристи - последниот од соседите на Москва во ЕУ што го стори тоа. Полска, Естонија, Летонија и Литванија ...
| | веќе видена | слични

Во Европскиот парламент постои политичка волја Бугарија да влезе во Шенген, не тоа не се случува поради тешкиот проблем со корупцијата во државата, изјави за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројот руски државјани кои влегле во ЕУ измината седмица е за 20 проценти помал споредбено со неделата претходно, а причината за тоа се ограничувањата ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Европскиот парламент на денешната седница ќе расправа за пристапување на Бугарија и Романија во Шенген-зоната, при што се очекува европратениците да побараат ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 772 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ПОСЛЕДНАТА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА ЈА КРЕВА РАМПАТА - Финска ја затвора границата за Русите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: