Украина извести дека вратила нови територии на истокот на земјата

Русија се обидува да ја пренесе сопственоста на нуклеарната централа Запорожје во сопственост на руската енергетска компанија Росатам, изјави првиот човек на ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) побара од руските власти информации за генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје, Игор Мурашов, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Главниот директор на украинската нуклеарна централа Запорожје под руска окупација е уапсен од руската патрола, објави Енергоатом, државната компанија задолжена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот снабдувач на нуклеарна енергија Енергоатом ја обвини Русија дека го „киднапирала“ шефот на најголемата европска нуклеарна централа во Запорожје, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Генералниот директор на окупираната од Русија украинска нуклеарна централа во Запорожје, е задржан од руска патрола, соопшти денеска украинската државна ...
| | веќе видена | слични

Руските сили, наводно, го привеле генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје, Игор Мурашов и го однеле во непознат правец, соопшти украинската ...
| | веќе видена | слични

Американскиот Конгрес денеска одобри помош од 12,3 милијарди долари наменети за Украина за да се бори против руската инвазија. Пакетот вклучува три милијарди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина извести дека вратила нови територии на истокот на земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: