Мари со урнебесна објава: Големата тројка и еден…… (Фото)


Мерцедес, кој отсекогаш бил еден од брендовите поврзани со Роџер Федерер, одлучил да го почести швајцарскиот маестро со посебен модел кој ја симболизира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Светот го освои последното издание на Лејвер купот, егзибициски турнир чија едиција за 2022 година ќе биде запаметена поради официјалниот крај на ...
| | веќе видена | слични

Тенисерот Новак Ѓоковиќ беше зачуден од прашање кое го доби од шпански новинар по Лејвер купот. Имено, новинарот се интересирал кој е актуелниот најголем ривал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крајот на Лејвер Купот беше одбележан од пресвртот на тимот на Светот кој за првпат победи против тимот на Европа, но пред да дојде до завршниот чин во Лондон, ...
| | веќе видена | слични

Роџер Федерер стави крај на својата богата кариера. Еден од најдобрите тенисери во историјата имаше кариера за паметење, а на своите почетоци го доживеал еден ...
| | веќе видена | слични

Во светот на тенисот најактуелен деновиве е „Лејвер Купот“ во Лондон каде гледаме битки на тимот „Европа“ и тимот „Свет“, а во исто време на овој настан го ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ го коментираше збогувањето со Роџер Федерер. Вчера Швајцарецот го одигра последниот натпревар во кариерата. – Мислам дека сите ќе се согласат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мари со урнебесна објава: Големата тројка и еден…… (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: