Андонов: За струја од Бугарија треба Софија да добие парламент


Еуроникел Индустри е најголем поединечен потрошувач на електрична енергија во државата, каде струјата има најголем удел во производниот трошок. Имајќи предвид ...
| | веќе видена | слични

Чувствуваме општествена одговорност да ја информираме јавноста и граѓаните дека од страна на Адора Инженеринг од Ноември 2021 година до денес, во однос на ...
| | веќе видена | слични

Владата сепак ќе мора да ,,клекне” пред Русија ако сака да го добие Гасот кој владата го најавуваше од Србија. Руската државна енергетска компанија Газпром го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи во емисијата „Објектив“ на МТВ кажа дека сите приватни корисници и домаќинства ќе имаат електрична енергија од Електрани ...
| | веќе видена | слични

По информацијата која што ја објавивме дека ФЕНИ, односно „Еуроникел индустри“ ја гаси печката која три месеци се одржувала на енергетски минимум поради ...
| | веќе видена | слични

Иаме случаеви со јавните претпријатија кои сега се принудени да ја набавуваат струјата по седум пати поскапа отколку минатата годија, изјави пратеникот од ...
| | веќе видена | слични

Од лани зборуваме дека доцниме неколку години, а со кризава доцниме секој ден, длабоко сме заглавени и во договори за набавка на електрична енергија, која што ...
| | веќе видена | слични

Државата обезбедува субвенционирана цена на електричната енергија со што за пет пати го намалува трошокот на граѓаните, порача денеска премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска посочи дека се водат интензивни преговори со Србија за да се обезбеди гас, но набавката мора да се реализира со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 778 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 353 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

По повод најавеното отворање на новото здружение на граѓани во Охрид, како и јавните повици за изразување протест против него, Министерството за надворешни ...
сите 135 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Андонов: За струја од Бугарија треба Софија да добие парламент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: