Бесими: Дигитализацијата на Царината од големо значење за подобрување на условите за работа

Дигитализацијата на Царината е од огромна важност за олеснување на трговијата и подобрување на услугите кон економските оператори. Со започнување на процесот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фатмир БЕСИМИ Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес – да започнеме. Со мудрите зборови на нашата хуманитарка Мајка Тереза, која ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими во колумна се осврнува на новиот Закон за буџети, кој деновиве беше донесен во Собранието. Колуманата ја пренесуваме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реализација на реформите што го поддржуваат стабилниот развој на финансискиот систем, а со цел задржување на високиот степен на макроекономска и фискална ...
| | веќе видена | слични

На Годишната конференција во организација на Македонската берза на министерот Фатмир Бесими му беше врачена плакета за успешна соработка на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Ова го порача министерот за финансии Фатмир Бесими на отворањето на 21-вата Годишна конференција на  Македонската берза на хартии од вредност на која истакна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Регионот од неодамна се соочува со сериозни сајбер напади, а дигитализацијата на Западен Балкан може да се оцени двострано – изјави Генералната секретарка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дојче Бундесбанк и Европската комисија започнаа програма финансирана од ЕУ за понатамошна поддршка на централните банки и банкарските супервизорски агенции во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Денес, Дојче Бундесбанк, заедно со 19 национални централни банки на Европскиот систем на централни банки (ЕСЦБ) и Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Еден од главните предуслови за ефикасно управување со границите и со миграциите е ефикасна регионална, но и меѓународна соработка, па меѓу нашите главни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Дигитализацијата на Царината од големо значење за подобрување на условите за работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: