Бесими-Бјерде: Половина милијарда долари се тековните проекти во земјава поддржани од СБ

Тековното портфолио на Светска банка во земјава се состои од девет проекти во износ од околу 480 милиони долари, од кои најголем дел се од областа на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Охрид се обрати на затворањето на Летната школа за партиципативно управување и граѓанско – јавно партнерство: ...
| | веќе видена | слични

ComAct–„Активности за намалување на енергетската сиромаштија во станбени згради“ е проект финансиран од ЕУ програмата Хоризонт 2020. Во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични

На работната средба,  претставниците од Секторот за екологија и енергетска ефикасност од локалната самоуправа разменија искуства и информации за досегашни ...
| | веќе видена | слични

Општина Карпош спроведува континуирани обуки на администрацијата за собирање на родово разделени податоци во областа на урбанизмот, образованието, спортот, ...
| | веќе видена | слични

Проектот на „Пристапно дигитално образование за ученици со аутизам и интелектуална попреченост: иновативни решенија и подобрување на компетенциите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дојче Бундесбанк и Европската комисија започнаа програма финансирана од ЕУ за понатамошна поддршка на централните банки и банкарските супервизорски агенции во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Фондот за иновации и технолошки развој, Центарот за трансфер на технологија и иновации при Факултетот за електротехника и информациски технологии – ИНОФЕИТ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека нападите во прашални форми до претседателот на СДСМ и премиер ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсул а фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
сите 374 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими-Бјерде: Половина милијарда долари се тековните проекти во земјава поддржани од СБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: