Промените треба да донесат унапредување на работењето, но и одговорност за сработеното

Граѓаните и експертите остануваат оддалеку да ја следат разврската на оваа епизода на „лични оставки“ на носителите на јавни функции. Но тоа што изостанува во ...
| | веќе видена | слични

Четири дена по превземањето на обвинителството за организиран криминал, обвинителот Пеливанов ги прераспредели предметите на својата претходничка Рускоска. Од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска, која е времено суспендирана, за „360 степени“ смета дека е добро што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Назначениот јавен обвинител Трајче Пеливанов за времено раководење со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донел одлука ...
| | веќе видена | слични

Назначениот јавен обвинител Трајче Пеливанов за времено раководење со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција доне л одлука ...
| | веќе видена | слични

 Поранешната обвинителка од СЈО ќе биде надлежната обвинителка која ќе одлучува дали и како да постапува Организиран криминал по наводите од анонимните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Предметите во предистражна постапка што се однесуваат на работењето на Управата за финансиска полиција и на станицата за технички преглед „Виа Комерц“, а по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предметот против Финансиската полиција и разрешениот директор Арафат Муареми ќе го води обвинителката Лиле Стефанова, информираа од Обвинителство. Предметот и ...
| | веќе видена | слични

Четиричлена комисија формирана од Трајче Пеливанов, времен раководител со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, ...
| | веќе видена | слични

Предметот против Финансиската полиција и разрешениот директор Арафат Муареми ќе го води обвинителката Лиле Стефанова, дознава „А1он“. Таа го водеше случајот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 505 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 487 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 437 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промените треба да донесат унапредување на работењето, но и одговорност за сработеното

Од:
До кого (е-маил):
Порака: