Опожарен автомобил во скопско Батинци


2 копии

Во Скопје на ул.„Темко Попов“ денеска во 13:15 часот, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.М.(47) од Скопје. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
8 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против З.М.(42) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

Како што информира МВР, на 15 февруари годинава полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал со инспектори од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Кованец, осомничено за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата го лиши од слобода Р.Е. (37) од Штип, кој користел викенд отсуство од Казнено-поправната установа Затвор Штип, каде што издржувал затворска казна. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Oбвинителството од Гевгелија донесе Наредба за истражна постапка против едно лице од селото Кованец, осомничено за неовластено производство и пуштање во промет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опожарен автомобил во скопско Батинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: