Кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад


Како што информира МВР, на 15 февруари годинава полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал со инспектори од Државниот пазарен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во текот на изминатата вечер (08.09.2022) во периодот од 01.20 до 05.00 часот полициски службеници од Бирото за јавна безбедност Оддел за криминалистичка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

При акциска контрола во угостителски објекти во Струга утрово затекнати се две малолетни лица, едно лице е приведено под дејство на алкохол кај кого во ...
| | веќе видена | слични

Во акција на повеќе институции во угостителски објект во Струга откриено е дека не се издаваат фискални сметки, дека малолетни лица се служат со алкохол, дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Вчера од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце било констатирано непочитување на законите кај две патнички возила ...
| | веќе видена | слични

При контрола на автобус со кумановски регистарски ознаки, управуван од М.М.(51) од с.Матејче, липковско, патничко возило „мерцедес“ со струмички регистарски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за внатрешни работи во контрола на пазарот на половни возила, одзеде 10 возила и еден мотоцикл под сомнение за фалсификат. Акцијата се одвивала ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за внатрешни работи во соработка со Царинската управа, Јавното обвинителство, Пазарната инспекција и Управата за јавни приходи, во тесна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 562 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Од непрофитната бугарска организација Фондација „Македонија“ додаваат дека гробот на револуционерот в сабота ќе го чуваат и македонски и бугарски полицајци. ...
сите 408 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: