ОЈО со постапка за неовластено производство марихуана, кај осомничениот пронајдено и оружје


Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Кованец, осомничено за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едното се товари за кривично дело – Измама од член 247 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поднесено е обвинение против две лица, од кои едното се товари за кривично дело – измама, додека другото лице е обвинето за продолжено кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Вреден и луксузен хибриден „мерцедес“ бил изнајмен во Белград од рентакар агенција, бил возен преку Косово и Македонија, потоа во Бугарија каде му биле сменети ...
| | веќе видена | слични

Обвиненија за измами и злоупотреби при регистрација на увезени автомобили во Скопје Александра Спасеска 10.09.2022 / 09:49 Хроника Јавен обвинител од Основното ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство соопшти дека е поднесен обвинителен акт против двајца скопјани, од кои едниот се товари за измама и фалсификување измама, а ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица, од кои едното се товари за измама, а другото за фалсификување исправа и злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

По кривична пријава поднесена од Министерството за внатрешни работи јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

Четворица осомничени се во притвор откако беа уапсени во случајот кој ја потресе македонската јавност – тие се обиделе присилно да продадат 14-годишно девојче ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по кривичната пријава поднесена од страна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 657 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 307 | | | веќе видена

Фондација Македонија преку објава на својот официјален Фејсбук-профил ги повика сите Бугари во Скопје да присуствуваат на одбележувањето на годишнината од ...
сите 289 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 258 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 233 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 225 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОЈО со постапка за неовластено производство марихуана, кај осомничениот пронајдено и оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: