Економскиот индекс на еврозоната падна на најниско ниво во последните година ипол

8 копии

Финска денеска донесе одлука за намалување на данокот на додадена вредност за електричната енергија од 24 на 10 отсто во текот на зимата и ќе им дава поголеми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките ја наведоа владата да ги зголеми буџетските трошоци за 2023 година во споредба со оние од пред еден месец, повлекувајќи се од кратењата на јавните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инфлацијата во европските земји кои го користат еврото достигна нов рекорд во август, од 9,1 отсто, поттикната од скокот на цените на енергијата предизвикан ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата на потрошувачките цени во еврозоната надмина девет отсто во август и достигна нови рекордни нивоа, во услови на континуирано силно зголемување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Рајанер“ ќе работи уште подобро во случај на економска криза во Велика Британија, бидејќи граѓаните ќе продолжат да патуваат, но ќе бараат пониски цени, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Годишната потрошувачка на инфлација во еврозоната скокна на ново рекордно високо ниво од 9,1% во август, според блиската проценка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Демократскиот сојуз предлага Владата на Република Македонија да ја разгледа можноста за субвенционирање на поскапувањето на електричната енергија за 90% за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 474 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 582 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 157 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на денешната прес конференција одговорајќи на новинарско прашање дали смета дека новата Декларација на ...
сите 175 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 160 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 144 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски не престанува со обвинувањата на сметка на Македонија и во објава на Фејсбук вели дека „пропагандата ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економскиот индекс на еврозоната падна на најниско ниво во последните година ипол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: