Гутереш: Има уште многу работа околу извозот храна од Украина

Острите санкции наметнати на Русија од Запад поради конфликтот во Украина досега не можеа да го дадат посакуваниот резултат, признава магазинот „Економист“, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот чешки претседател Вацлав Клаус ја отфрли идејата дека украинскиот конфликт е единствената причина за економските проблеми кои сега се доживуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во сите времиња лагата се сметала за дозволена алатка за решавање конфликти, сепак таа имала споредна улога, пишува Димитриј Косирев за „РИА новости“ Дали ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека неговата земја извезла милион тони земјоделски производи преку Црното Море. Зеленски го изјави ова доцна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 563 | | | веќе видена

Се разгледуваат опциите како производителите на основните прехранбени продукти да имаат пониска регулирана цена за да се намалат финалните цени на крајните ...
сите 302 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Здружението на бугарски културен клуб „Цар Борис Трети” е отворено пред една година со сите документи, со сета почит кон државата, институциите и законите. Ние ...
сите 202 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 155 | | | веќе видена

Светска банка во најновиот есенски eкономски извештај за Европа и Централна Азија, предвидува дека македонската економија годинава ќе забележи раст од 2,1 ...
сите 252 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 72 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Пред десеттина денови, Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска склучиле Договор за ангажирање на Агенција за услуги за привремени вработувања. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гутереш: Има уште многу работа околу извозот храна од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: