ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски бегаат од избори и соочување со народот


СДСМ и Ковачевски немаат доволно пратеници за уставни измени и затоа не сакаат да ја постават на дневен ред во Собранието точката за отпочнување на процесот. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Со владата на Ковачевски бизнисите во Македонија плаќаат и до 100% поскапа струја во однос на земјите од регионот. Според официјалните податоци на ЕУРОСТАТ за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Изворот на сите проблеми со Бугарија е владата на СДСМ која потпиша договор кој и за најголемите бугарски националисти беше победа, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски се уште не може да се соземе од изборниот пораз што му се случи на вонредните локални избори и шамарот што го доби од граѓаните. Седум дена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сега кога цената на струјата расте како последица на најголемата енергетска и економска криза по Втората светка војна, насекаде во светот, а не само кај нас, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седум дена Мицкоски не кажа ниту збор за вонредните локални избори. ВМРО-ДПМНЕ загуби во двете општини каде што се избираа градоначалници и регистрираше ...
| | веќе видена | слични

Седум дена молк за изборите, Мицкоски не може да се соземе од поразот, пишуваат од СДСМ во писменото соопштение објавено утрово. „Христијан Мицкоски се уште не ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Тема на денот на Сител ТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека изворот на проблемот со Бугарија е договорот кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, вели дека за вчерашните свирежи и навреди за време на интонирањето на бугарската химна на натпреварот во ...
сите 101 | | | веќе видена

Рано утринава во 03:.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар на пет патнички возила, од кои четири паркирани на ул.„Гоце Стојчевски“ и едно ...
сите 297 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена

Гласањето на таканаречените референдуми за приклучување кон Руската Федерација во Луганск, Доњецк, Керсон и Запорожје, делумно окупирани од Москва завршува ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски бегаат од избори и соочување со народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: