Греење до 20 степени, скали место лифт, исклучени светилки - ќе се штеди струја во јавниот сектор


Да не се палат светилки дење, клима уредите да ладат до 27%, во лето, а да топлат до 20% во зима. После работа да се исклучи осветлувањето, наместо лифт, да се ...
| | веќе видена | слични

„Ние веќе подготвуваме ново законско решение, тоа е практично во финална фаза, го помина вториот круг на консултации, на коментари, помеѓу министерствата, ...
| | веќе видена | слични

Во услови на енормен пораст на цената на електричната енергија на меѓународниот пазар, кај компаниите во земјава владее огромен интерес за поставување на ...
| | веќе видена | слични

Нов ценовен шок за граѓаните – од први јануари повторно покачување на цената на струјата. Додека ги чекаме сметките со покачени цени, владата најавува дека со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре се очекува да биде донесена нова одлука за кризна состојба во делот на енергетиката која ќе важи од 1 септември. Според најавите на надлежните, нема да ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се подготвуваат за најавеното поскапување на струјата. Веќе за неколку дена и официјално ќе биде прогласена кризна состојба во енергетиката, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Греење до 20 степени, скали место лифт, исклучени светилки - ќе се штеди струја во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: