Како Европа се соочува со глобалната криза со храна

Време зa читање: 4 минути Американскиот долар денес достигна нов петнеделен максимум наспроти главните валути, откако повеќе функционери на американските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот малопродажен синџир „Керфур“ ќе ги замрзне цените на сто свои производи за да им помогне на Французите во услови на висока инфлација. Потегот на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа во понеделникот, ставајќи крај на тридневните добивки, бидејќи инвеститорите беа загрижени дека агресивното ...
| | веќе видена | слични

Потегот на „Керфур” доаѓа откако други водечки француски компании по притисокот од Владата на претседателот Емануел Макрон, исто така презедоа чекори за да им ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Економската главоболка во Европа се засили откако Европската Централна Банка објави дека инфлацијата достигна 9,8 отсто во јули, и ја ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари минатата недела цените на нафтата паднаа бидејќи трговците стравуваат дека забавувањето на растот на најголемите светски економии ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Европа се соочува со глобалната криза со храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: