Вредноста на доларот ПОД ПРИТИСОК поради забавување на инфлацијата

Курсот на американската валута минатата недела на светските девизни пазари се најде на удар на продажбата, откако податоците за американската инфлација укажаа ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари минатата недела цените на нафтата паднаа бидејќи трговците стравуваат дека забавувањето на растот на најголемите светски економии ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Просечниот метар квадратен стан во нова зграда во Белград е за речиси 700 евра поскап од 2019 година. Пред три години просечната цена беше 1.613 евра, додека, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Годишната стапка на инфлација ја проби бариерата од 10 отсто порано отколку што очекуваа финансиските пазари и Банката на Англија, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на пријави за стечај во Европската унија се зголемил за 2,2 отсто во периодот од април до јуни 2022 година, покажуваат најновите податоци на европската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Растот на производствените цени во Германија во јули го достигнал новото највисоко ниво откако бирото за статистика пред повеќе од 70 години почнало да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 771 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вредноста на доларот ПОД ПРИТИСОК поради забавување на инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: