Расте бројот на банкротирани компании во Европа – најмногу пријави за стечај има во Латвија и Белгија

Бројот на пријави за стечај во Европската унија се зголемил за 2,2 отсто во периодот од април до јуни 2022 година, покажуваат најновите податоци на европската ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Седумдесет и два отсто од корисниците на интернет во Македонија читаат вести онлајн, покажува истражувањето на Евростат. Од земјите во регионот, повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Мнозински 72 отсто од македонските граѓани на возраст меѓу 16 и 74 години во 2021 година го користеле интернетот за читање на онлајн медиуми или за информирање ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година, 72% од интернет корисниците во Европската Унија на возраст од 16 до 74 години читале онлајн вести, весници или списанија, што е зголемување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Бројот на домашни и странски посетители кои престојуваат во хотели, куќи за гости и друго сместување во Албанија во јуни се зголеми за 25,5 отсто на годишно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 558 | | | веќе видена

Пензионираниот полковник, поранешен висок советник на раководството на Пентагон, Даглас Мекгрегор, во етерот на Јутјуб каналот Judging Freedom ги именуваше ...
сите 401 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 162 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Жалам што премиерот и министрите во владата во вакви исклучително сложени и важни моменти за Македонија, граѓаните и стопанството никако не можат да ја ...
сите 278 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 212 | | | веќе видена

Септември беше прилично интересен месец на политичката сцена. Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска ја прекина соработката со ВМРО-ДПМНЕ, при тоа ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на банкротирани компании во Европа – најмногу пријави за стечај има во Латвија и Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: