Откако инфлацијата во Британија ги надмина најцрните сценарија, прогнозираните 13% делуваат преоптимистично

Време зa читање: 3 минути Годишната стапка на инфлација ја проби бариерата од 10 отсто порано отколку што очекуваа финансиските пазари и Банката на Англија, но ...
| | веќе видена | слични

Шефот на американската централна банка, Џером Пауел не ги разочара инвеститорите и уште еднаш го демонстрираше својот тврд тон во својот говор во Џексон Хол. ...
| | веќе видена | слични

На азиските пазари во петокот цените на акциите пораснаа, како и на Волстрит ден претходно, додека вложувачите се во исчекување на пораките на американската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Божидар Божиновски ја искористи новата мундијалска победа на пенали на хрватските фудбалери за во објавата на денот на Фејсбук да ја парафразира славната мисла ...
сите 209 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена

Контроверзиите помеѓу Џердан Шаќири и српските навивачи и новинари продолжија и по вчерашниот пораз на Швајцарија од Португалија со 6:1. Новинар на српски ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако инфлацијата во Британија ги надмина најцрните сценарија, прогнозираните 13% делуваат преоптимистично

Од:
До кого (е-маил):
Порака: