Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела


7 копии
2 копии

МВР информира дека во текот на вчерашниот ден СВР Штип, согласно оперативниот план „Безбедно лето 2022“, презело низа мерки и активности во областа на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарска болница, чие име и локација не се откриваат, била клучен сегмент во синџирот на нелегални трансплантации на органи од живи луѓе, во периодот од 2019 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 18.08.2022 полициски службеници од Бирото за јавна безбедност - Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата во соработка со претставници на други надлежни институции денеска изврши претрес и контрола во подружница на правно лице за одгледување на канабис ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност – Оддел за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи, во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера околу 16.20 часот во Скопје полициски службеници од СВР Скопје го привеле К.Ф.(30) од с.Студеничани, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На вицепремиерот Артан Груби му било криво за изјавата дека на Али Ахмети не му треба народот, туку на народот му треба на Ахмети. Тој вели дека тпоа било ...
сите 313 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 161 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 274 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишно момче од Тетово е приведено во полициска станица поради тоа што за време на фудбалски натпревар влезе на фудбалскиот терен и нападна фудбалер ...
сите 348 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи му одговори на Фејсбук на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Хрсистијан Мицкоски. „Нема потреба од разговор во 4 очи, зад ...
сите 285 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин вчера потпиша договор за присоединување на четири украински региони кон Русија– За мене не се важни границите и државните ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен крадец во Штип, расчистени две кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: