ПОЖАР ОД ГОЛЕМИ РАЗМЕРИ ИЗБУВНА МЕЃУ БАР И СУТОМОРЕ: Две лица повредени, огнената стихија стигнала до куќите (ФОТО+ВИДЕО)


Пожар од големи размери вчера попладне ја зафати областа над Црвената плажа во Чрвањ, меѓу Бар и Сутоморе. Заменик-командантот на Службата за заштита и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од 1.200 пожарникари учествуваат во гаснењето на големиот шумски пожар во португалскиот природен парк „Сера да Естрела“, кој се разгоре само неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
5 копии
2 копии

Пожарот, кој го опустоши португалскиот национален парк Сера да Естрела, избувнал на 6 август и бил во голема мера локализиран до неделата, но повторно се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
повеќе

Останато

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 847 | | | веќе видена

Државните награди „Св. Климент Охридски“ за 2022 година за долгогодишни остварувања во областа на воспитанието, образованието, културата, уметноста, ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 212 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЖАР ОД ГОЛЕМИ РАЗМЕРИ ИЗБУВНА МЕЃУ БАР И СУТОМОРЕ: Две лица повредени, огнената стихија стигнала до куќите (ФОТО+ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: