Првото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Преку Езерото“ од 5 -7 август во Стар Дојран


Ова е фестивал на медитеранскиот и европскиот филм и автори кои живеат или потекнуваат од медитеранските и европските земији и е прв филмски фестивал од оваков ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тринаесетото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс” кое започнува денеска и ќе трае до 25 август, ќе се одржи на четири локации во ...
| | веќе видена | слични

Туе Стин Милер, консултант за документарци и критичар Тринаесеттото издание на „Македокс“ се фокусира на развојот на идеите во документарниот филм. За ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ вечер организира „дружење за загревање“ за тринаесеттиот „МакеДокс“ во дворот на Музејот на современата ...
| | веќе видена | слични

„Ведет“ на МакеДокс: Како се однесуваме кон животните кажува многу за тоа како се однесуваме кон луѓето Александра Спасеска 12.08.2022 / 14:22 Култура Под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбите се пресериозни за вака неодговорен однос на Владата и демонстрација на суета на Димитар Ковачевски. Побарав средба со Димитар Ковачевски за да го ...
сите 728 | | | веќе видена

Портпаролот Сергеј Купријанов преку видео врска на седницата на Обединетите нации изјави дека количината на ослободениот гас е еднаква на тримесечната испорака ...
сите 371 | | | веќе видена

Балкан енерџи груп АД Скопје (БЕГ) во пишано соопштение до медиумите порачува дека е неточна изјавата дека БЕГ бесправно стопанисувал со топланите бидејќи, ...
сите 285 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 119 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана соопшти дека руските сили презеле потези кои резултирале со „убиства на цивили за кои сега тврди дека се нејзини ...
сите 394 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Преку Езерото“ од 5 -7 август во Стар Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: